Noor Driessen WK 25 3X3 Basketbalsters
Europees Kampioenschap

EK 3x3 basketbal

  • 11 september t/m 13 september 2026
  • Vanaf 10:00
  • Antwerpen
Terug naar het overzicht

Het EK 3x3 basketbal 2026 vindt plaats van 11 tot en met 13 september in Antwerpen. Tijdens de FIBA 3x3 Europe Cup strijden de beste Europese mannen- en vrouwenteams om de Europese titel. Ook TeamNL is van de partij. Dit EK 3x3 basketbal wordt gespeeld in het historische centrum van Antwerpen. De EK-arena staat op de Groenplaats, midden in de stad.

TeamNL bestaat uit:

Mannen: volgt

Vrouwen: volgt

Foto: Noor Driessen op het WK van 2025 (FIBA).

Programma EK 3x3 basketbal

Vrijdag 11 september

  • 15:10 uur: (m) Nederland - Italië
  • 19:05 uur: (m) Nederland - Spanje

Zaterdag 12 september

  • 14:20 uur: (v) Nederland - Azerbaijan
  • 20:45 uur: (v) Nederland - Oekraïne

Zondag 13 september:

  • Vanaf 12:00 uur kwartfinales mannen en vrouwen
  • Vanaf 18:00 uur halve finales mannen en vrouwen
  • vanaf 19:15 uur finale en om brons mannen en vrouwen

Nederlandse successen bij het EK 3x3 basketbal

Nederland behoort de laatste jaren tot de absolute top van het Europese 3x3 basketbal. In 2023 veroverde Nederland in Jeruzalem voor het eerst de Europese titel bij de vrouwen. Een jaar later werd brons gewonnen en in 2025 was het opnieuw raak: Nederland kroonde zich in Kopenhagen voor de tweede keer tot Europees kampioen. 

Ook de Nederlandse mannen hebben een rijke geschiedenis in het 3x3 basketbal. In 2022 pakten zij brons op het EK in Graz. Het absolute hoogtepunt volgde in 2024, toen Worthy de Jong, Arvin Slagter, Jan Driessen en Dimeo van der Horst in Parijs olympisch goud wonnen. Daarmee schreef Nederland geschiedenis als olympisch kampioen in het 3x3 basketbal. 

Tijdens het EK 3x3 basketbal 2026 in Antwerpen gaan de Nederlandse teams opnieuw op jacht naar Europees succes. De vrouwen verdedigen hun titel, terwijl de mannen zich willen mengen in de strijd om de medailles.

Hoe werkt 3x3 basketbal

3x3 basketbal is de snelle en spectaculaire variant van basketbal die met drie spelers per team op één basket wordt gespeeld. Een team bestaat uit drie spelers en maximaal één wisselspeler. Het wordt gespeeld op een veld van 15x11 meter, met één basket.

Een wedstrijd duurt maximaal 10 minuten. Het team dat als eerste 21 punten scoort, wint de wedstrijd. Worden er na tien minuten geen 21 punten gescoord, dan wint het team met de meeste punten. Bij een gelijke stand wordt er verlengd en wint het team dat als eerste twee punten scoort.

Een score binnen de tweepuntslijn is één punt waard; van buiten de lijn krijg je twee punten. Teams hebben bovendien slechts 12 seconden om een aanval af te ronden.

EK 3x3 basketbal live kijken

De Europese Kampioenschappen 3x3 basketbal in Antwerpen worden live uitgezonden via de livestream bij NOS.nl/sport. 

Naar livestream

Gerelateerde artikelen

Toon alle