Mind-switch
Als spurbob kreeg ze alsnog een rol in het wereldbekercircuit. Dat is degene die voor een wedstrijd als eerste de baan test. Hierdoor kon ze toch haar afdalingen maken. Ze benaderde haar nieuwe rol alsof ze een van de deelnemers was, dus met het wedstrijdpak aan en dezelfde voorbereiding op de races.
Maar het kostte haar wel wat tijd om de knop om te zetten.
“Dat was even een mind-switch”, bevestigt ze. “Ik wilde laten zien wat ik kan, dus moest ik presteren in wedstrijden. Maar nu veranderde mijn doel. In plaats van presteren werd het ervaring opdoen.”
Dit olympische seizoen kan ze wel weer als volwaardig deelnemer meedoen aan de World Cups.
“Nu kan ik weer laten zien wat ik in mijn mars heb”, zegt ze. “Als dit de weg is van de eerste keer monobob op de Spelen, dan is dat zo. Ik kan er zelf niet veel aan veranderen.”
Karlien moet zich nog wel voor de Winterspelen kwalificeren. Een top-12 notering tijdens een wereldbekerwedstrijd is de eis. Daarvoor heeft ze tot 16 januari de tijd, want dan sluit de kwalificatietermijn.
Ervaring met de olympische baan heeft ze in ieder geval al wel. In oktober was ze bij een test-event in China. Daar ging ze 33 keer naar beneden.
“Het waren de eerste afdalingen van het seizoen, het was nog zoeken naar het gevoel. Ik heb goede en minder goede dagen gehad. Maar ik denk wel dat ik de baan goed heb leren kennen.”