De TeamNL handbalheren spelen in mei hun derde en laatste reeks kwalificatiewedstrijden voor het Europees kampioenschap. Donderdag 8 mei is de uitwedstrijd tegen Oekraïne (in Slowakije). Zondag 11 mei is Kosovo in Den Bosch de tegenstander.
TeamNL bestaat uit:
1. Dani Baijens 2. Niko Blaauw 3. Kaj Geenen 4. Tom Jansen 5. Martijn Kleijkers 6. Lars Kooij 7. Jorick Pol 8. Bart Ravensbergen 9. Bobby Schagen 10. Robin Schoenaker 11. Alec Smit 12. Jorn Smits 13. Ivar Stavast 14. Luc Steins 15. Rutger ten Velde 16. Niels Versteijnen
Foto: Ivar Stavast.
Belangrijke week voor handbalmannen
Bondscoach Staffan Olsson: “Het wordt voor ons een belangrijke week. We weten dat het twee zware wedstrijden worden en we willen echt de punten pakken in deze wedstrijden om ons te kwalificeren voor het EK in 2026.”
Olsson kan helaas niet beschikken over een aantal spelers, die de wedstrijden van het nationale team noodgedwongen door blessures vanaf de bank moeten aanschouwen. Samir Benghanem, Matthias Dorgelo en Rob Goudriaan kunnen zich niet bij het team aansluiten vanwege blessures en ook Kay Smits moet uit medische voorzorg nog rust houden. Wel komen Alec Smit en Tom Jansen na een periode van afwezigheid weer in actie.
Op donderdag 8 mei spelen de TeamNL Handbalheren de voorlaatste wedstrijd in de EK-kwalificatiereeks, uit tegen Oekraïne. Vanwege de huidige politieke situatie wordt deze wedstrijd gespeeld in Michalovce in Slowakije. De eerste ontmoeting met Oekraïne won Nederland nipt (40-39) voor het thuispubliek in Almere. Op zondag 11 mei staat voor het team de laatste wedstrijd op het programma. In de Maaspoort in Den Bosch staan ze dan tegenover Kosovo. In november eindigde het duel in een gelijkspel (33-33).
Momenteel staat Nederland derde in de poule, waardoor de komende duels van groot belang zullen zijn. De twee beste landen in de poule en de vier beste nummers drie plaatsen zich voor het EK. In totaal nemen 24 landen deel aan het toernooi, dat in 2026 plaatsvindt in Noorwegen, Zweden en Denemarken. (Bron: NHV)