WK driebanden landenteams
- 26 februari t/m 1 maart 2026
- Vanaf 12:00 uur
- Viersen
- 26 februari t/m 1 maart 2026
- Vanaf 12:00
- Viersen
Het wereldkampioenschap driebanden voor landenteams wordt van 26 februari tot en met 1 maart gespeeld in het Duitse Viersen.
Nederlandse deelname:
Dick Jaspers en Glenn Hofman
Nederland als titelverdediger naar WK landenteams
De Duitse stad Viersen, het bolwerk waar zo veel prachtige titelgevechten zijn geleverd, maakt zich op voor de 38e editie van het WK voor landenteams. De voornaamste kanshebbers voor de wereldtitel komen uit Nederland (de titelverdediger), Korea, Vietnam, België, Turkije, Spanje, Colombia en het thuisland Duitsland.
De Duitsers wonnen het WK vier keer en wachten al sinds 2002 op de vijfde overwinning. De meest gelouterde speler in het hele veld is Torbjörn Blomdahl (63), de jongste, debuterende speler is Amir Ibraimov uit Duitsland (17). Routiniers met een indrukwekkend palmares en debutanten treffen elkaar in de Festhalle in Viersen.
Nederland won vorig jaar met Dick Jaspers en Jean Paul de Bruijn en komt dit jaar naar het WK met Dick Jaspers en Glenn Hofman. De laatste debuteert dit jaar op dit WK voor Nederland 1, nadat hij eerder met Jean van Erp voor Nederland 2 speelde. Nederland won vorig jaar het goud in de finale tegen Vietnam, waarin Jaspers won van Quyet Chien Tran en De Bruijn van Phuong Vinh Bao.
Nederland treft in de groepsfase België, Zweden en Griekenland. (Bron: NBB).
Groepsindeling
Poule A: Turkije, Japan, Colombia, Jordanië
Poule B: Vietnam, Duitsland, Frankrijk, Mexico
Poule C: Nederland, België, Zweden, Griekenland
Poule D: Spanje, Zuid-Korea, Verenigde Staten, Egypte
Gerelateerde sporters
Gerelateerde teams
Gerelateerde artikelen
Toon alle artikelen-
Dick Jaspers heeft geen spijt. Geen plan B. Alleen biljart.
Dick Jaspers betaalde een prijs voor zijn lange en succesvolle leven als professioneel biljarter.
Lees artikel -
Wie gaan er namens Nederland naar de World Games in Chengdu?
Van 7 tot en met 17 augustus 2025 komen deze sporters in actie op de World Games in Chengdu.
Lees artikel