BMX Training 2024 Teamnl
Wereldbeker

Wereldbeker 1 en 2

  • 14 juni t/m 15 juni 2025
  • Vanaf 12:00
  • Sarrians
Let op!
Deze wedstrijd is reeds afgelopen
Bekijk het actuele programma
Terug naar het overzicht

Op 14 en 15 juni worden de eerste twee rondes van de UCI BMX racing World Cup gereden. Op de wereldbeker kunnen de Nederlandse rijders belangrijke punten scoren voor de UCI ranking. De eerste locatie is Sarrians in Frankrijk.

Nederlandse deelname:

Vrouwen:

  • Laura Smulders
  • Judy Baauw
  • Merel Smulders
  • Manon Veenstra
  • Indy Scheepers

Mannen:

  • Mitchel Schotman
  • Brian van Eeuwijk
  • Jaymio Brink
  • Ynze Oegema

Bicycle Moto Cross

BMX is een afkorting van Bicycle Moto Cross. Het is één van de meest spectaculaire wielerdisciplines. In de jaren ’80 is de sport overgewaaid vanuit Amerika, waar fietscrossers met kleine fietsen over motorcrossbanen reden.

Sinds 2008 is BMX een olympische sport. Ook in Nederland, want onze BMX-rijders behoren tot de wereldtop.

Nederlandse rijders kunnen belangrijke punten scoren voor de olympische kwalificatieranking. Deze Olympische landenranking gaat bepalen hoeveel rijders elk land naar de Olympische Spelen mag sturen.

Zo ziet een BMX training eruit

Op de Olympische Spelen van Tokio ontstond het idee om elkaars sport eens uit te proberen. Zo gezegd, zo gedaan. Hoe vergaat het synchroonzwemsters Noortje en Bregje de Brouwer op de BMX-baan? En hoe goed kunnen Laura en Merel Smulders synchroonzwemmen? Je ziet het in deze aflevering van TeamNL SportSwap!

Gerelateerde teams

Gerelateerde artikelen

Toon alle