Nadine Visser EK 2026 ANP 1080

TeamNL behaalt recordaantal medailles op EK atletiek

17 augustus 2026
Atletiekunie

TeamNL heeft afgelopen week tijdens de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham een historisch resultaat neergezet. De Nederlandse ploeg veroverde veertien medailles: vijf gouden, drie zilveren en zes bronzen. Daarmee is het voor Nederland het meest succesvolle EK atletiek ooit en eindigt het als vierde op de medaillespiegel achter Italië, Engeland en Duitsland.

De Nederlandse selectie bestond uit 57 atleten, waaronder negen debutanten. Naast de veertien podiumplaatsen werden tal van finaleplaatsen, persoonlijke records en nationale records behaald. De prestaties onderstrepen de sterke breedte en groei van de Nederlandse atletiek.

Naast het succes is het EK atletiek in Birmingham een belangrijk meetpunt richting de Olympische Spelen in 2028, waarbij talenten én atleten op hun piek lieten zien dat zij met de juiste begeleiding stappen blijven zetten.

Sterke prestaties over de hele breedte

Jorinde van Klinken schreef geschiedenis met het eerste Nederlandse EK-goud ooit bij het discuswerpen. Ook Nadine Visser zorgde voor een memorabel moment door de 100 meter horden met slechts één duizendste seconde verschil te winnen.

Jessica Schilder prolongeerde haar Europese outdoortitel bij het kogelstoten en veroverde daarmee voor de derde keer op rij het EK-goud. Ook de 4x400 meter estafettevrouwen stonden voor de derde keer op rij op de hoogste trede van het podium. Ronduit verrassend was de prestatie van Stefan Nillessen, die zich Europees kampioen op de 1.500 meter mag noemen.

Stefan Nillessen EK 2026 ANP 1080X695
Stefan Nillessen, bovenste foto: Nadine Visser (ANP).

Naast het goud waren er zilveren medailles voor Maureen Koster (10.000 meter), Emma Oosterwegel (zevenkamp) en Jorinde van Klinken (kogelstoten). Brons was er voor Sofie Dokter (zevenkamp), Femke Broeders-Bol (800 meter), Lieke Klaver (400 meter), Jonas Phijffers (400 meter) en de Nederlandse mixed en mannen 4x400 meter estafetteploegen.

Opvallende prestaties kwamen ook van Elvis Afrifa, die als vierde eindigde op de 100 meter, en tienkamper Jeff Tesselaar, die met een persoonlijk record net naast het podium greep. Debutant Ryan Jansen schreef eveneens geschiedenis als eerste Nederlandse speerwerper op een internationaal titeltoernooi in 36 jaar.

Teamspirit

Een bijzondere rol was weggelegd voor routinier Liemarvin Bonevacia. De ervaren 400 meter loper droeg met zijn leiderschap en enthousiasme opnieuw bij aan het succes van de ploeg. Na het behalen van brons met de mannenestafette benadrukten zijn ploeggenoten de belangrijke rol die hij speelde binnen het team.

Historisch kampioenschap

Met veertien medailles, meerdere historische primeurs en een groot aantal persoonlijke topprestaties bevestigt TeamNL zijn positie in de Europese top van de atletiek. Birmingham 2026 gaat de boeken in als het meest succesvolle Europese kampioenschap atletiek ooit voor Nederland.

Lees alle dagverslagen hier terug.

Gerelateerde teams

Gerelateerde artikelen

Toon alle