Cheer!
MEDEMBLIK - Dorian van Rijsselberghe is dinsdag uitstekend begonnen aan de Delta Lloyd Regatta in Medemblik.
De olympisch kampioen kwam drie keer als winnaar over de finish. Kiran Badloe eindigde drie keer als tweede op het onstuimige IJsselmeer.
Van Rijsselberghe bracht na zijn fraaie eerste dag nog wel wat nuance aan. "De vloot is natuurlijk niet de sterkst denkbare. Veel toppers ontbreken, omdat ze in Rio zitten. Ik ben dus eigenlijk aan mijn stand verplicht om het hier goed te doen."
"Ik heb op deze eerste dag nog wel een aantal fouten gemaakt. Het mag allemaal best nog wat scherper", bleef de windsurfer van Texel zelfkritisch.
Marit Bouwmeester, de nummer twee van de Spelen van 2012, won in de Laser Radial de eerste twee manches. Rutger van Schaardenburg, eerder deze maand derde op het WK, kwam in de Laser als tweede en vijfde binnen, goed voor de derde plek in de tussenstand.
Windsurfster Lilian de Geus neemt na de eerste racedag de vijfde plaats in het klassement in.