Functionele cookies: Wij plaatsen functionele cookies om deze website naar behoren te laten functioneren en analytische cookies waarmee wij het gebruik van de website kunnen meten. Deze cookies gebruiken geen persoonsgegevens.


Ik wil gepersonaliseerde informatie: Hiermee ontvang je gepersonaliseerde informatie op onze website die wordt afgestemd op je internetgedrag. Ook kunnen we nieuwsbrieven beter afstemmen op jouw voorkeuren.


Eén momentje voor een bewuste keuze…

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring.

Paralympic TeamNL Tokyo 2020

Paralympic TeamNL Tokyo 2020

RoadToTokyo

Cheer!

Welke Nederlandse sporters hebben zich gekwalificeerd voor de Paralympische Spelen in Tokio?

Deel dit artikel op social media

Welke Nederlandse sporters en teams hebben zich gekwalificeerd voor de Paralympische Spelen in Tokio*

Atletiek

  • Fleur Jong (100 meter, verspringen T64)
  • Kimberly Alkemade (100 meter, 200 meter T64)
  • Marlene van Gansewinkel (100 meter, 200 meter, verspringen T64)
  • Lara Baars (kogelstoten F41, discuswerpen F40)
  • Nienke Timmer (100 meter, 200 meter T35)
  • Nikita den Boer (1.500 meter, 5.000 meter, marathon T54)
  • Amy Siemons (100 meter T34)
  • Salima Rozema (verspringen T20)
  • Noëlle Roorda (speerwerpen F46)
  • Fleur Schouten (100 meter, verspringen T63)
  • Cheyenne Bouthoorn (100 meter, 200 meter T36)

  • Olivier Hendriks (100 meter T64, 400 meter T62)
  • Joël de Jong (100 meter, verspringen T63)
  • Kenny van Weeghel (100 meter, 400 meter, 800 meter T54)
  • Levi Vloet (200 meter T64)
  • Take Zonneveld (kogelstoten F40)
  • Ranki Oberoi (verspringen T20)

Badminton

  • Megan Hollander (enkelspel SU 5)

Boccia

  • Daniel Perez (BC1)

Paardensport dressuur

  • Rixt van der Horst (Grade III, team en individueel)
  • Frank Hosmar (Grade V, team en individueel)
  • Maud de Reu (Grade III, team en individueel)
  • Sanne Voets (Grade IV, team en individueel)

Roeien

  • Annika van der Meer (PR2Mix2x)
  • Corné de Koning (PR2Mix2x)

Rolstoelbasketbal

  • Anouk Taggenbrock
  • Ilse Arts
  • Sylvana van Hees
  • Lindsay Frelink
  • Jitske Visser
  • Julia van der Sprong
  • Bo Kramer
  • Xena Wimmenhoeve
  • Cher Korver
  • Saskia Pronk
  • Carina de Rooij
  • Mariska Beijer

Rolstoeltennis

  • Diede de Groot (enkel- en dubbelspel)
  • Aniek van Koot (enkel- en dubbelspel)
  • Tom Egberink (enkel- en dubbelspel)
  • Maikel Scheffers (enkel- en dubbelspel)
  • Ruben Spaargaren (enkel- en dubbelspel)
  • Carlos Anker (enkel- en dubbelspel)
  • Sam Schröder (enkel- en dubbelspel quads)
  • Niels Vink (enkel- en dubbelspel quads)

Tafeltennis

  • Frederique van Hoof (enkelspel klasse 8, vrouwendubbelspel 6-8)
  • Kelly van Zon (enkelspel, klasse 7, vrouwendubbelspel 6-8)

Triatlon

  • Jetze Plat (PTWCM)
  • Geert Schipper (PTWCM)
  • Margret IJdema (PTWCM)

Wielrennen

  • Jennette Jansen (tijdrit weg en wegwedstrijd WH4)
  • Chantal Haenen (tijdrit weg en wegwedstrijd WH5)
  • Caroline Groot (tijdrit baan en achtervolging baan WC5)
  • Larissa Klaassen/Imke Brommer (tijdrit baan en achtervolging baan WB5)
  • Alyda Norbruis (tijdrit baan en achtervolging baan WC2)
  • Jetze Plat (tijdrit weg en wegwedstrijd MH14)
  • Mitch Valize (tijdrit weg en wegwedstrijd MH5)
  • Tim de Vries (tijdrit weg en wegwedstrijd MH5)
  • Daniel Abraham (tijdrit weg en wegwedstrijd, achtervolging baan MC5)
  • Vincent ter Schure/Timo Fransen (tijdrit weg en wegwedstrijd, achtervolging baan MB5)
  • Tristan Bangma/Patrick Bos (tijdrit weg en wegwedstrijd, achtervolging baan MC5)​​

Zwemmen

  • Rogier Dorsman (100 vlinder S11, 100 rug S11, 100 school SB11, 400 vrij S11, 200 wissel SM11)
  • Thomas van Wanrooij (100 rug S13, 100 school SB13, 200 wissel SM13)
  • Bas Takken (100 rug S10, 100 vrij S10, 400 vrij S10, 200 wissel SM10)
  • Marc Evers (100 rug S14, 100 school, SB14, 200 wissel SM14)
  • Tim van Duuren (100 school SB8)
  • Thijs van Hofweegen (100 rug S6, 100 vrij S6)
  • Querijn Hensen (100 rug S10)
  • Liesette Bruinsma (50 vrij S11, 100 school SB11, 100 vrij S11, 400 vrij S11, 200 wissel SM11)
  • Chantalle Zijderveld (50 vrij S10, 100 school SB9, 100 vrij S10, 100 vlinder S10, 200 wissel SM10)
  • Lisa Kruger (100 rug S10, 100 school SB9, 100 vrij S10, 200 wissel SM10)
  • Jonne Moleman (50 vlinder S4, 50 rug S4, 50 school SB3, 50 vrij S4, 150 wissel SM4)

* Om definitief te kunnen worden uitgezonden naar de Paralympische Spelen moet er aan verschillende voorwaarden worden voldaan, o.a. aan internationale en nationale eisen en eisen voor classificatie. Zie hier voor meer informatie.

Deze lijst wordt geregeld bijgewerkt, maar er kunnen geen rechten aan worden ontleend. Ook kan er geen aanspraak worden gemaakt op de juistheid of volledigheid van deze lijst.  

Deel dit artikel op social media

Je vraag wordt verwerkt. Een momentje geduld..

Moedig Kelly, Lisa, Diede , Tim, Thomas, Liesette, Chantalle, Thijs, Marc, Querijn, Rogier, Bas, Tom, Aniek, Niels, Maikel, Daniël, Jonne, Megan, Geert, Jetze, Margret, Annika, Corné, Frank, Sanne, Rixt, Maud, Carlos, Ruben, Sam, Frederique, Vincent, Patrick, Tim, Daniel, Larissa, Timo, Chantal, Tristan, Jennette, Caroline, Alyda, Imke en Mitch aan!