Cheer!
VOORBURG - Behoorlijk gefrustreerd stond Jos van Emden achter de finish in Voorburg na zijn tijdrit in de BinckBank Tour. De specialist van Lotto-Jumbo raakte in verwarring toen op 150 meter van de streep een steward, voor de afleiding van de ploegleiderswagens, op de weg stond.
,,Het is natuurlijk in eerste instantie mijn eigen schuld, maar als dit niet was gebeurd, had ik zeker meegedaan voor de overwinning”, was de 32-jarige Van Emden not amused.
,,Ik zag opeens een groen mannetje”, doelde hij op de seingever in huiskleding van de BinckBank Tour. ,,Het is niet de eerste keer in deze wedstrijd dat er mensen staan die niet precies weten wat ze moeten doen. Hij stond gewoon midden op de weg, en met wat druppels op je bril van de regen zie je het allemaal niet zo goed meer.”
Van Emden baalde, vooral omdat hij na zijn opgave in de Tour de France zijn zinnen had gezet op deze tijdrit van negen kilometer. ,,Dit was een groot doel voor me, dan ben je over de zeik als het door zoiets de mist in gaat.”