Cheer!
ARNHEM - Kim Polling doet volgend jaar april niet mee aan de Europese kampioenschappen judo in Polen. Ze is nog herstellende van een elleboogblessure.
De drievoudig Europees kampioene in de klasse tot 70 kilogram (2013, 2014 en 2015) nam na de teleurstellend verlopen Olympische Spelen rust. Polling verloor daar direct in haar eerste partij.
Als de elleboogkwetsuur met rust geneest, hoopt Polling begin volgend jaar weer volop te kunnen trainen. Anders wacht een operatie. "Het beste scenario is dat ik na de rustperiode in maart weer op de judomat sta. De EK komen dan te vroeg", zegt de judoka donderdag tegen de NOS.
Polling overweegt daarnaast om voor Italië te gaan judoën. Ze verhuist volgens de omroep volgend jaar naar dat land om samen te gaan wonen met haar vriend, maar onduidelijk is wat dat voor haar sportieve toekomst betekent.
Als gesprekken met de judobond op niets uitlopen, overweegt Polling onder de Italiaanse vlag verder te sporten.