Cheer!
RIO DE JANEIRO - Atlete Sifan Hassan heeft zich zondag overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter bij de Olympische Spelen in Rio de Janeiro.
De wereldkampioene indoor eindigde in haar halve finale als tweede achter de Ethiopische wereldrecordhoudster Gezebe Dibaba. Haar tijd was 4.03,62, die van Dibaba 4.03,06.
Hassan kende een moeizame aanloop naar Rio. De 23-jarige Arnhemse raakte voor het eerst in haar hardloopcarrière langdurig geblesseerd en dat tastte haar zelfvertrouwen danig aan. Bij de EK in Amsterdam won ze toch alweer het zilver.
In de halve finale van Rio liet ze zien dat de vorm in orde is. Ze paste haar gebruikelijke tactiek toe door de eerste ronden achteraan te hangen, om in de slotronde naar voren te spurten. Deze keer ging ze mee in het kielzog van Dibaba. De finale is dinsdag.