Gekwalificeerden Olympische Spelen Rio 2016
Cheer!

Gekwalificeerden Olympische Spelen Rio 2016

Wanneer is definitieve deelname en uitzending een feit? 

cheers! 597
Deel dit artikel op social media

Na afloop van de kwalificatieperiode en, voor zover van toepassing, nadat de interne selectieprocedure is afgerond, doet de bond een voordracht voor uitzending. Deze voordracht voor uitzending kan pas door NOC*NSF in behandeling worden genomen nadat de toewijzing van quotumplaatsen door de internationale federatie heeft plaatsgevonden. Als de voordracht voor uitzending gehonoreerd is, is de sporter verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen. 

ATLETIEK
Vrouwen
Melissa Boekelman (kogelstoten)
Nadine Broersen
(zevenkamp)
Andrea Deelstra (marathon)
Madiea Ghafoor (4x400 meter estafette)
Sifan Hassan (800 meter en 1.500 meter)
Eva Hovenkamp (4x400 meter estafette)
Marije van Hunenstijn (4x100 meter estafette)
Tasa Jiya (4x100 meter estafette)
Susan Kuijken (5.000, 10.000 meter)
Maureen Koster (5.000 en 1.500 meter)
Nicky van Leuveren (4x400 meter estafette)
Femke Pluim (polsstokhoogspringen)
Jamile Samuel (200 meter en 4x100 meter estafette)
Tessa van Schagen (200 meter en 4x100 meter estafette)
Dafne Schippers (100 meter, 200 meter en 4x100 meter estafette)
Naomi Sedney (4x100 meter estafette)
Jip Vastenburg (10.000 meter)
Anouk Vetter (zevenkamp)
Nadine Visser (zevenkamp en 100 meter horden)
Laura de Witte (4x400 meter estafette)
Lisanne de Witte (4x400 meter estafette)

Mannen
Solomon Bockarie (100 meter, 200 meter en 4x100 meter estafette)
Liemarvin Bonevacia
(400 meter)
Pieter Braun (tienkamp)
Giovanni Codrington (4x100 meter estafette)
Fabian Floriant (hinkstapsprong)
Patrick van Luijk (4x100 meter estafette) * Wegens blessure vervangen door Dimitri Juliet
Churandy Martina (100 meter200 meter en 4x100 meter estafette)
Abdi Nageeye (marathon)
Hensley Paulina (4x100 meter estafette)
Eelco Sintnicolaas (tienkamp)
Joren Tromp (4x100 meter estafette)

BAANWIELRENNEN
Vrouwen
Elis Ligtlee (teamsprint, sprint en keirin)
Laurine van Riessen (teamsprint, sprint en keirin)
Kirsten Wild (omnium)

Mannen
Theo Bos (teamsprint, sprint en keirin)
Matthijs Büchli (teamsprint en keirin)
Joost van der Burg (ploegenachtervolging)
Nils van ’t Hoenderdaal (ploegachtervolging en reserve teamsprint)
Jeffrey Hoogland (teamsprint en sprint)
Jan-Willem van Schip (ploegenachtervolging)
Wim Stroetinga (ploegenachtervolging)
Tim Veldt (ploegenachtervolging, omnium)

BADMINTON
Vrouwen
Eefje Muskens (damesdubbelspel)
Selena Piek (damesdubbelspel, gemengd dubbelspel)

Mannen
Jacco Arends (gemengd dubbelspel)

BEACHVOLLEYBAL
Vrouwen
Marleen van Iersel/Madelein Meppelink
Sophie van Gestel/Jantine van der Vlist

Mannen
Alexander Brouwer/Rober Meeuwsen
Reinder Nummerdor/Christiaan Varenhorst

BMX
Vrouwen
Merle van Benthem
Laura Smulders

Mannen
Twan van Gendt
Jelle van Gorkom
Niek Kimmann


BOKSEN

Vrouwen
Nouchka Fontijn (-75kg)

Mannen
Enrico Lacruz (-60kg)
Peter Müllenberg (-81kg)


GOLF
Joost Luiten


HANDBAL

Vrouwenteam:
Lois Abbingh
Yvette Broch
Kelly Dulfer
Michelle Goos
Nycke Groot
Laura van der Heijden
Jasmina Jankovic
Jessy Kramer
Ailly Luciano
Angela Malestein
Sanne van Olphen
Estavana Polman
Martine Smeets
Danick Snelder
Tess Wester

HANDBOOGSPORT

Sjef van den Berg (individueel en team recurve)
Mitch Dielemans (individueel en team recurve)
Rick van der Ven (individueel en team recurve)

HOCKEY
Mannenteam:
Seve van Ass
Sander Baart
Billy Bakker
Jorrit Croon
Jeroen Hertzberger
Rogier Hofman
Robert van der Horst
Robbert Kemperman
Mirco Pruyser
Glenn Schuurman
Jaap Stockmann
Hidde Turkstra
Valentin Verga
Bob de Voogd
Mink van der Weerden
Sander de Wijn

Vrouwenteam:
Joyce Sombroek
Caia van Maasakker
Maartje Paumen
Margot van Geffen
Willemijn Bos
Eva de Goede
Carlien Dirkse van den Heuvel
Marloes Keetels
Laurien Leurink
Lidewij Welten
Naomi van As
Ellen Hoog
Maria Verschoor
Xan de Waard
Kelly Jonker
Kitty van Male

JUDO
Vrouwen
Anicka van Emden (-63kg)
Kim Polling (-70kg)

Tessie Savelkouls (+78kg)
Sanne Verhagen (-57kg)

Marhinde Verkerk (-78kg)

Mannen
Dex Elmont (-73kg)
Henk Grol (-100kg)
Roy Meyer (+100kg)
Jeroen Mooren (-60kg)
Noël van 't End (-90kg)
Frank de Wit (-81kg)

MOUNTAINBIKE
Mannen:
Rudi van Houts 

Vrouwen:
Anne Terpstra


PAARDENSPORT
Team dressuur:
Adelinde Cornelissen
Edward Gal
Hans Peter Minderhoud
Diederik van Silfhout

Team eventing:
Merel Blom
Tim Lips
Alice Naber
Theo van de Vendel

Team springen:
Jeroen Dubbeldam
Harrie Smolders
Maikel van der Vleuten
Jur Vrieling

ROEIEN
Vrouwen
Ilse Paulis, Maaike Head (Lichte dubbeltwee)
Aletta Jorritsma, Karien Robbers (twee zonder)
Chantal Achterberg, Nicole Beukers, Inge Janssen, Carline Bouw (Dubbelvier)
Wianka van Dorp, Claudia Belderbos, Lies Rustenburg, José van Veen, Ellen Hogerwerf, Sophie Souwer, Monica Lanz, Olivia van Rooijen, Ae-Ri Noort (Acht)

Mannen
Roel Braas, Mitchel Steenman (Mannen twee zonder)
Harold Langen, Peter van Schie, Vincent van der Want, Govert Viergever (Mannen vier zonder)
Dirk Uittenboogaard, Boaz Meylink, Kaj Hendriks, Boudewijn Roell, Olivier Siegelaar, Tone Wieten, Mechiel Versluis, Robert Lücken, Peter Wiersum (Mannen acht)
Joris Pijs, Tim Heijbrock, Jort van Gennep, Björn van den Ende (Lichte mannen vier zonder)


SCHERMEN

Bas Verwijlen (degen)


SCHOONSPRINGEN
Uschi Freitag (driemeterplank)


TAEKWONDO

Reshmie Oogink (+67 kg)


TAFELTENNIS
Li Jiao (enkelspel, team)
Li Jie (enkelspel, team)
Britt Eerland (team)

TENNIS
Vrouwen
Kiki Bertens (enkelspel)

Mannen
Robin Haase (mannen dubbelspel, enkelspel)
Jean-Julien Rojer (mannen dubbelspel)


TRIATLON
Rachel Klamer


TURNEN
Vrouwenteam
Céline van Gerner
Vera van Pol
Eythora Thorsdottir
Lieke Wevers
Sanne Wevers

Mannenteam
Bart Deurloo
Yuri van Gelder
Frank Rijken
Jeffrey Wammes
Epke Zonderland  


VOLLEYBAL
Vrouwenteam:
Maret Balkestein-Grothues
Yvon Beliën
Anne Buijs
Laura Dijkema
Robin de Kruijff
Judith Pieterse
Celeste Plak
Myrthe Schoot
Lonneke Slöetjes
Debby Stam-Pilon
Quinta Steenbergen
Femke Stoltenborg


WATERSPORT
Vrouwen
Annemiek Bekkering en Annette Duetz (49-er FX)
Marit Bouwmeester (Laser radial)
Lilian de Geus (RS:X)
Afrodite Zegers-Kyranakou en Anneloes van Veen (470)

Mixed
Mandy Mulder en Coen de Koning (Nacra 17)

Mannen
Dorian van Rijsselberghe (RS:X)
Pieter-Jan Postma (Finn)
Rutger van Schaardenburg (Laser)


WIELRENNEN (WEG)
Vrouwen
Anna van der Breggen (wegwedstrijd, tijdrit)
Ellen van Dijk (wegwedstrijd, tijdrit)
Annemiek van Vleuten (wegwedstrijd)
Marianne Vos (wegwedstrijd)

Mannen
Tom Dumoulin (wegwedstrijd, tijdrit)
Steven Kruijswijk (wegwedstrijd)
Bauke Mollema (wegwedstrijd)
Wout Poels (wegwedstrijd, tijdrit)


WORSTELEN
Jessica Blaszka (-48kg)


ZWEMMEN
Vrouwen
Inge Dekker (50 meter vrije slag en 4x100 meter vrije slag)
Femke Heemskerk (100 meter vrije slag, 200 meter vrije slag, 4x100 meter vrije slag, 4x200 meter vrije slag)
Andrea Kneppers (4x200 meter vrije slag)
Ranomi Kromowidjojo (50 meter vrije slag, 100 meter vrije slag, 4x100 meter vrije slag)
Maud van der Meer (4x100 meter vrije slag)
Robin Neumann (200 meter vrije slag, 4x200 meter vrije slag)
Sharon van Rouwendaal (400 meter vrije slag, 800 meter vrije slag, 10km open water)
Marrit Steenbergen (200 meter wisselslag, 4x100 meter vrije slag, 4x200 meter vrije slag)
Kira Toussaint (100 meter rugslag)
Esmee Vermeulen (4x200 meter vrije slag)

Mannen
Maarten Brzoskowski (400 meter vrije slag en 4x200 meter vrije slag)
Dion Dreesens (200 meter vrije slag en 4x200 meter vrije slag)
Ben Schwietert (4x200 meter vrije slag)
Kyle Stolk (4x200 meter vrije slag)
Joeri Verlinden (100 meter vlinderslag)
Sebastiaan Verschuren (100 meter vrije slag, 200 meter vrije slag en 4x200 meter vrije slag)
Ferry Weertman (10 km open water)

Deel dit artikel op social media

Je vraag wordt verwerkt. Een momentje geduld..

Moedig Nadine, Dafne, Nadine, Anouk, Sifan, Andrea, Susan, Maureen, Jip, Femke, Liemarvin, Churandy, Pieter, Eelco, Abdi, Fabian, Eefje, Selena, Jacco, Peter, Bas, Uschi, Reshmie, Jiao, Jie, Annemiek, Annette, Marit, Lilian, Afrodite, Anneloes, Mandy, Coen, Dorian, Pieter-Jan, Rutger, Jessica, Joeri, Kira, Rachel, Britt, Sjef, Mitch, Rick, Lisanne , Hensley, Naomi, Jamile, Giovanni, Solomon, Patrick, Madiea, Tessa, Joren, Joost, Wim, Kirsten, Tim, Joost, Jan-Willem, Marije, Ailly, Sanne, Tess, Yvette, Jasmina, Lois, Angela, Henk, Nycke, Martine, Danick, Michelle, Kelly, Laura, Estavana, Anne, Adelinde, Hans Peter, Diederik, Edward, Theo, Merel, Tim, Alice, Harrie, Jeroen, Maikel, Jur, Harold, Maaike, Chantal, Olivier, Dirk, Tim, Tone, Boudewijn, Carline, Vincent, Claudia, Ilse, Peter, Joris, Sophie, Lies, Wianka, Nicole, Mechiel, Olivia, Ellen, Govert, Karien, Inge, Jose, Roel, Jort, Robert, Boaz, Mitchel, Ae-Ri, Bjorn, Aletta, Peter, Monica, Kaj, Inge, Maud, Andrea , Maarten, Esmee, Ben, Marrit, Ranomi, Kyle, Femke, Dion, Robin, Sebastiaan, Ferry, Sharon, Eythora, Vera, Lieke, Gerben, Sanne, Céline, Bram, Jeroen, Bart, Epke, Frank, Jeffrey, Yuri, Nouchka, Enrico, Dimitri, Eva, Laura, Tasa, Nicky en Melissa aan!