Cheer!
NIEUWEGEIN - De Nederlandse zwemploeg vertrekt 4 juni voor een trainingsstage naar Tenerife. Ook de in het buitenland trainende Femke Heemskerk en Dion Dreesens sluiten aan. De trainingsstage is als voorbereiding op de Olympische Spelen in Rio deze zomer.
Na het succesvolle EK in Londen vertrekt de top van de Nederlandse zwemmers naar het Tenerife Top Training center van 4 t/m 18 juni. Na een analyse van het EK en een overleg tussen technisch directeur Joop Alberda, Femke Heemskerk en trainer Philippe Lucas is besloten dat Femke aansluit bij de zwemploeg van 12 t/m 18 juni.
Dion Dreesens voegt zich ook bij de ploeg op Tenerife. De zwemmer van SwimMac kampt met een lichte hernia en keert nog niet terug naar Amerika. In overleg met zijn coaches in Amerika is besloten dat hij in Nederland blijft om te revalideren, onder begeleiding van de medische staf van het Nederlands team.
Dion Dreesens: “Onder de juiste begeleiding hier in Nederland ligt de eerste focus op het weer pijnvrij kunnen bewegen. Ik ben er zeker van dat dit de komende tijd gaat lukken om op tijd klaar te staan voor Rio.”
De zwemmers die naar Tenerife gaan zijn (in alfabetische volgorde):
Dames: Inge Dekker, Femke Heemskerk, Ranomi Kromowidjojo, Maud van der Meer, Robin Neumann, Marrit Steenbergen, Esmee Vermeulen
Heren: Maarten Brzoskowski, Dion Dreesens, Joost Reijns, Marcel Schouten, Ben Schwietert, Kyle Stolk, Joeri Verlinden, Sebastiaan Verschuren, Ferry Weertman
Na de trainingsstage op Tenerife staan 3 wedstrijden op het programma:
2-3 juli Franse Open lange baan Vichy / Glasgow Open (30 juni -3 juli)
9 juli KNZB Challenger Alkmaar
10 - 14 juli EK open water zwemmen Hoorn
Van 20 t/m 30 juli reist de Olympische zwemploeg af naar Sardinië voor een laatste trainingsstage. Op 31 juli vertrekken de lange baan zwemmers naar Rio. De open water zwemmers gaan dan naar Portugal en vliegen op 9 augustus naar Rio.