Cheer!
De Nederlandse waterpoloërs zijn het olympisch kwalificatietoernooi in Italië begonnen met een sensationele zege op Spanje.
Oranje won het openingsduel in Triëst zondag met 7-5 (2-3, 2-0, 2-0, 1-2).
Met nog anderhalve minuut op de klok in de vierde periode was de marge zelfs drie doelpunten. Robin Lindhout en Roeland Spijker scoorden ieder tweemaal. De andere treffers waren van Jorn Winkelhorst, Luuk Gielen en Lars Reuten.
De gedroomde start van het OKT, waar vier tickets naar Rio zijn te boeken, bewees het gelijk van bondscoach Robin van Galen, die met een minimaal budget aan de zware klus begon. Hij dirigeerde verscheidene internationals naar de Spaanse competitie. Ze werden er niet alleen beter, maar raakten uiteraard ook bekend met de speelwijze.
Toch wees niets erop dat Nederland tot een verrassing in staat zou zijn. Spanje, normaal gesproken nog een maat te groot, kwam in het eerste kwart met 3-0 voor en leek daarmee op weg naar een 'logische' eindstand.
Man meer
Voor de zoemer klonk, was de logica weg. Winkelhorst en Gielen deden binnen een minuut iets terug. Beiden profiteerden van een man meer in het water.
Dat bleek de achilleshiel van de Spanjaarden. Zij wisten zich amper raad in overtal (tien keer) en scoorden, daardoor danig van slag geraakt, pas weer in de laatste periode. Dat was onder meer de verdienste van doelman Eelco Wagenaar, die een strafworp stopte.