Cheer!
TRELAZE - Kiki Bertens heeft het Nederlandse Fed Cup-team zaterdag op een 1-0 voorsprong gezet in de halve finale tegen Frankrijk. De Wateringse was te sterk voor Caroline Garcia.
Bertens versloeg de Française op het gravel in Trélazé met 6-4 en 6-2. Na iets meer dan een uur stapte ze als winnares van de baan.
Later op zaterdag duelleert Richel Hogenkamp met Kristina Mladenovic.
De 24-jarige Bertens begon sterk aan de partij tegen de nummer 45 van de wereld en wist Garcia in de eerste game direct te breaken. De Nederlandse overleefde daarna drie breakpunten op haar eigen service en kwam op een 2-0 voorsprong.
In het restant van de eerste set waren beide speelsters maar aan elkaar gewaagd. Bertens behield haar break voorsprong en trok het eerste bedrijf met 6-4 naar zich toe.
In de tweede set wist de nummer 96 van de wereld opnieuw een snelle break te realiseren. De Wateringse kwam met 2-1 voor, maar leverde haar service direct weer in. Garcia wist echter niet door te drukken en moest wederom een break toestaan.
Daarmee was het verzet van de Française gebroken. Bertens won vier games op rij en zette Nederland opnieuw op voorsprong.
Ongeslagen
Het team van captain Paul Haarhuis is al liefst acht wedstrijden ongeslagen.
Nederland bereikte in 1997 voor het laatst de eindstrijd van de Fed Cup. De finale werd destijds verloren van Frankrijk.