Cheer!
Het Russische Fed Cup-team zet Maria Sjarapova komend weekeinde definitief niet in tijdens de enkelspelen van de confrontatie tegen Nederland met als inzet een plek in de halve finales van de wereldgroep.
De meervoudig Grand Slam-winnares heeft last van een lichte armblessure, waardoor Rusland aantreedt met Svetlana Koeznetsova en Ekaterina Makarova in het enkelspel.
Vooralsnog staat Sjarapova wel in de opstelling van het dubbelspel van zondag, samen met Daria Kasatkina.
Captain Paul Haarhuis van het Nederlandse team heeft Kiki Bertens en Richel Hogenkamp aangewezen voor het enkelspel. Zaterdag stuit Bertens op Makarova en treedt Hogenkamp aan tegen Koeznetsova.
In het dubbelspel speelt Nederland met Cindy Burger en Arantxa Rus.
Nederland zette de laatste zeven wedstrijden in de Fed Cup in winst om en speelt dit weekeinde voor het eerst sinds 1998 weer in de wereldgroep.